Wykład 15

Moi Drodzy, Święci oraz Umiłowani Przyjaciele,

Witamy 🙂 Witamy w tym coraz radośniejszym miejscu, w tym coraz radośniejszym Teraz. Dlaczego Teraz się zmienia, dlaczego ewoluuje, dlaczego staje się radośniejsze? Bo Ty tak chcesz 🙂 Bo sobie tego zażyczyłeś. Czy to jest Twoje ostanie życzenie? Czy życzysz sobie może czegoś jeszcze?

Czy są jakieś sny, jakie myślisz, że musisz jeszcze śnić? Innymi słowy, czy wytwarzasz dla siebie KONIECZNOŚĆ odbycia jakichś kolejnych doświadczeń w polu czasu? Czy jest coś takiego jak niezbędne doświadczenie? Czy wszystkie  te cielesne doświadczenia w ogóle już Ci się nie znudziły? Innymi słowy, czy sen o czasie już Ci się nie przejadł? Ile jeszcze złudzeń? Ile jeszcze doświadczeń, tych, czy innych? Ile jeszcze tej iluzorycznej Drogi do Boga? 🙂

No tak, szczerze powiem – zbliżamy się do połowy. Zostało jeszcze jakieś 21 wykładów. Oczko. Jest ich 36. Co to oznacza? Ano nic, po prostu jeszcze raz, przez dwadzieścia jeden razy przekażemy to samo przesłanie – Tego świata nie ma. Jesteś wolny w wiecznym, bezczasowym Teraz, które jest Tobą i Bogiem jednocześnie. 

To co jest tu mówione nie zgadza się z moimi poglądami oraz doświadczeniem cielesnym ;-(

No jasne, że się nie zgadza. Jak Bóg mógłby zgodzić się z kimś, kto go nie chce i nie ma w swym sercu? Wyrzeknij się w wpierw diabła, czyli umiłowania ciemności, a potem pogadamy…

No ale jak to? Nie miałeś mi pomóc?

Pomagam Ci przecież teraz.

Jak to?

Po prostu. Daję Ci prostą, jasną możliwość wyboru – albo Bóg, albo ty. Mały, śmiertelny, ludzki oraz ograniczony – można wręcz powiedzieć – śmiertelnie ograniczony – ty.

Tylko taki mam wybór?

Tak.

Czyli cały ten wybór jest pomiędzy Bogiem we mnie, który gdzieś tam jest, a ja go teraz nie czuję, a mną cielesnym i bolesnym?

Tak.

Hmmm. Chciałbym iść za Tobą, lecz trudna jest ta nauka.

No jasne. Dla ludzkiego umysłu nie jest ona trudna, lecz niepojęta. Proszę Cię, pobądź w tym miejscu. Pobądź z tą Prawdą.

Po prostu zaprzestań nie czucia Boga 😀 Oto radosna odpowiedź! Jak to zrobić? Ano, zechcieć. Zechciej proszę odnaleźć Boga w Sobie. On tam jest. Zechciej go czuć. Zechciej go wyrażać. Zechciej z Nim i w Nim żyć. Cały czas w Nim jesteś. Nie jesteś poza nim. Czy potrzebujemy jeszcze wielokrotnie to samo powtarzać, aby to samo przesłanie zawarte w każdym wykładzie – jesteś Świętym Dzieckiem Boga – zostało zaakceptowane? To jest proste. Dużo prostsze niż myślisz. Bóg jest dużo bliżej, dużo, dużo bliżej. Nie ma między nim a Tobą dystansu. Nie ma oddzielenia. On jest Tu, a Ty jesteś w NIM. Jesteś, cały czas jesteś w Bogu. Bezgrzeszny, święty i wolny. Czym jest owo umiłowanie ciemności, które zostało wcześniej poruszone, jeżeli nie zwykłą NIECHĘCIĄ do Boga-Stwórcy właśnie? Czyli, innymi słowy, niechęcią do Twojej prawdziwej Jaźni. Nie-chcenie Siebie musi przecież boleć, dlatego nazywane jest ono umiłowaniem złudzeń, czy też miłością do ciemności. Kto chce być w ciemności, będzie w niej. Kto kocha Światło, będzie w nim.

Umiłuj Siebie. Umiłuj Stwórcę. Jesteś w nim, po wieki.

Kochamy Was,

Amen.

Pobierz wykład 15 jako pdf

Jedna myśl na temat “Wykład 15

  1. Przemku – nawet jak czytam lub słucham kilka razy przekazow,przemyslen osobistych,Drogi do Boga -zawsze mam MAŁO .Więc za parę dni znowu słucham.zdawało by się tego samego -ale NIE bo to juz nie jest to samo.Odkrywam drugie i piąte dno i cieszę się jak dziecko z tych NIEZWYKŁYCH przekazów.I WIEM że po kazdym z nich jestem INNA .Taka piękna,taka mądra,taka święta.Odkrywam siebie PRAWDZIWĄ -taką jak BÓG mnie stworzył -PRAWDZIWĄ.Nie doświadczałam tego słuchając innych,wspaniałych nauczycieli.Dziękuje Ci z całego serca za to co robisz i dzielisz się z innymi.To jest bardzo ważne.Sposób w jaki to robisz jest cudowny.z miłoscią Barbara

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.