Czym są przekazy i jak z nich korzystać?

Najczęściej zadawane pytania, rady i wskazówki o tym, jak korzystać z przekazów od Mistrzów Wniebowstąpionych

Czym są przekazy od Wniebowstąpionych Mistrzów?
Przekazy są spływem Jaźni, Światła oraz Łaski zapisanym w postaci słów na papierze lub też nagraniu, filmie. Słowa te pochodzą ze Źrodła, z którym Tôma pozostaje w łączności.
Skąd mogę mieć pewność, że te przekazy są godne zaufania? Na internecie jest cała masa "przekazów".
To prawda, przekazów w internecie jest cała masa. Zdecydowana większość jednak to przekazy o bardzo niskiej jakości oraz energetyce, będące jedynie odzwierciedleniem umysłu, który jest ich twórcą.

Przekazy Drogi do Boga nie straszą, jak czyni to część “przekazów”. Są uniwersalnymi, budującymi treściami, które niosą w sobie przesłanie zgodne z wieloma starożytnymi ścieżkami duchowymi.

Jedyną metodą, aby rozsądzić czy przekaz jest “dobry”, choć trafniejsze byłoby sformułowanie właściwy dla Ciebie na ten czas, to jest go sprawdzić.

To znaczy – po prostu posłuchaj jakiegoś przekazu. Następnie patrz na jego owoce w Twoim życiu – to znaczy na Twoje samopoczucie oraz Twoją relację z życiem. Czy życie stało się lżejsze, pełniejsze barw, Pokoju oraz Miłości Boga? Choćby odrobinkę? Jeżeli tak, to przekaz zadziałał, czyli przybliżył Cię do Boga. Jeżeli tak nie jest, to znaczy, że albo przekaz nie jest dla Ciebie, albo poruszył w Tobie coś wypartego.

Jak powstają przekazy?
Przekazy są nagrywane lub filmowane w momencie, kiedy objawiają się one Tômie. Zazwyczaj objawienia mają miejsca w trakcie prowadzonych przez Tômę spotkań, zarówno tych indywidualnych (rzadziej) lub grupowych (częściej). Nie wszystkie przekazy są rejestrowane – tylko ich część. Czasami przekazy przychodzą w odpowiedzi na Wasze pytania jakie pojawiają się w komentarzach lub jako odpowiedzi na osobiste pytania Tômy.

Przekazy niejako “zbierają z pola informacyjnego” myśli, wątpliwości i potrzeby danej osoby lub grupy, do której przekaz był adresowany i starają się pomóc tym osobom i wskazać im Światło, które już w nich jest i jest w sytuacji, w której się znajdują.

W ten sposób, najczęstszą reakcją po przekazie na warsztacie jest słynne już powiedzenie “ten przekaz odpowiedział na wszystkie moje pytania i rozterki“, pomimo tego, iż uczestnicy mają inne doświadczenia życiowe, inne sytuacje, historie itp.

Czy są przeciwskazania do słuchania przekazów?

W zasadzie tutaj chodzi głównie o Twoje wewnętrzne poczucie. Dróg dotarcia do Świadomości Jedni z Bogiem jest dokładnie tyle, co ludzi. Jeżeli przekazy Ci się podobają, “leżą Ci”, to słuchaj ich i korzystaj. Jeżeli przekazy podnoszą w Tobie ciężkie osądy, opory oraz egotyczny ból – również najprawdopodobniej są one dla Ciebie.

Jeżeli przyjmujesz silne substancje zmieniające świadomość jak np. silne leki, masz poważne zaburzenia psychiczne jak schizofrenia czy dwubiegunówka to informacje zawarte na tej stronie służące zaawansowanemu rozwojowi duchowemu mogą Ci nie służyć. 🕊

Po co są te przekazy? Czemu one służą?
Przekazy służą pogłębianiu, odkrywaniu i odnawianiu Twojej łączności ze Stwórcą, z Bogiem, z Jaźnią. Służą one wskazaniu oraz pomocy w rozpuszczeniu blokad w naszej świadomości, które powstały w wyniku przeróżnych traum, doświadczeń z przeszłości, w wyniku których zatraciliśmy naszą naturalną zdolność odczuwania Połączenia z całym Wszechświatem. Bez tej zdolności jesteśmy niczym gałązka odcięta od krzewu, od winorośli – usychamy i umieramy. Dzięki odnowieniu kontaktu ze Stwórcą, odżywamy, zyskujemy siłę, wigor, cierpliwość, zdolność przebaczania. Nasze doświadczenie ziemskie – i nie tylko – staje się pełniejsze i cudowniejsze.

 

To W-S-P-A-N-I-A-Ł-A PODRÓŻ ❣️❣️❣️

Czy istnieją możliwe działania nieporządane po wysłuchaniu lub przeczytaniu przekazu?
Dobre pytanie❣️ Jeżeli jest w Tobie energia ego, to na pewno nie będzie ona zadowolona z faktu, że słuchasz przekazów. Natomiast Twoje Wyższe Ja oraz Dusza może wręcz skakać z radości. Czasami te dwa stany potrafią się zlać w jednym czasie, tj. z jednej strony przekaz przynosi gigantyczną ulgę, a z drugiej podnosi bardzo głęboko skrywane egotyczne gierki oraz schematy.

Przekazy ponadto mają zdolność do niweczenia myślenia, że coś po ludzku wiemy i rozumiemy. Innymi słowy, prowadzą do rozpoznania identycznego, jak u wielkiego antycznego filozofa, który stwierdził – wiem, że nic nie wiem, co czyni mnie najmądrzejszym pośród ludzi. Nie oznacza to, że się nie odnajdujesz w Życiu – wręcz przeciwnie – po prostu masz w sobie konieczną i niezbędną pokorę.

Ponadto przekazy prowadzą do bogosławionego życia bez osądów, bez walki z samym Życiem.

Czy niektóre przekazy są dla początkujących, a inne dla zaawansowanych?

Najgłębszymi przekazami są te, które nie zostały nagrane, czyli są to przekazy na warsztatach 🌅. Mistrzowie pozwalają nagrywać jedynie ich część, która z definicji może pomóc szerszej grupie ludzi. Ze względu na fakt, iż osoby przychodzące na sesje czy warsztaty są w różnych momentach w życiu, borykają się z przeróżnymi wyzwaniami, tak też przekazy są dla nich adresowane.

W moim osobistym poczuciu, bardzo głębokie są Wykłady Wniebowstąpionych Mistrzów. Są to pierwsze spisane przekazy, które są w formie książki, ebooków i Video-Kursu Droga do Boga, gdzie te właśnie przekazy czytam z komentarzem oraz dodaję ćwiczenia oddechowe.

Pozostałe przekazy na pewno mają jakąś wewnętrzną skalę mocy oddziaływania, lecz będzie to na pewno zależne od człowieka.

Im dłużej zajmuję się nauczaniem formalnym, tym bardziej dostrzegam, że dla niektórych ludzi trywialne są relacje międzyludzkie, a wielki kłopot mają z zarobieniem i utrzymaniem pieniędzy. Dla innych pieniądze to żaden problem, a relacje międzyludzkie to wielka katorga.  W związku z tym nie ma skali, a każda osoba odnajdzie w przekazach to, co w danej sytuacji potrzebuje uzdrowić.

Może warto dodać, że przekazy Saint Germain’a są uważane za najśmieszniejsze, często prawie wręcz szydercze (w pozytywnym wydźwięku oczywiście💜😂💜), co może sprawić, że będą one łatwe w odbiorze. Kryje się w nich jednak wielka mądrość, co powoduje, że ciężko zakwalifikować je głównie jako przekazy dla osób początkujących.

Niech Duch Ciebie poprowadzi!

 

Gdzie znajdę te przekazy?

Przekazy są podzielone na te bezpłatne ogólnodostępne oraz odpłatne. Mistrzowie informują mnie, które przekazy nadają się do opublikowania dla wszystkich, a które mają być dostępne dla tych, którzy bardzo ich potrzebują.

  • Bezpłatne przekazy, mające formę filmów i nagrań, znajdziesz na kanale na YouTube.
  • Płatne przekazy znajdziesz na tej stronie.

Co do płatnych przekazów, to mamy do dyspozycji:

 

 

Czy wszystkie przekazy są dla wszystkich?
Przekazy, które są nagrywane lub publikowane na stronie oraz kanale, z definicji są przeznaczone dla pewnej szerokiej grupy osób, lecz nie dla wszystkich. Jeszua w jednym przekazie odpowiedział o tym następująco – jeżeli istniałoby jedno uniwersalne nauczanie/przesłanie dla wszystkich osób, na wszystkie czasy, to ono już dawno by powstało i byłoby tylko to jedno. Jako, iż tak nie jest, każdy fragment nauczania duchowego czy objawienie Mistycznej Prawdy ubrane w słowa, przeznaczone jest dla pewnego wycinka ludzkości.

Potrzebujesz Mój Drogi Czytelniku po prostu wczuć się w Siebie i poczuć, co Cię najbardziej przyciąga (lub, co cię najbardziej ODPYCHA – pamiętaj, reakcje obronne mogą być czasami z ego!). Zdarzyło mi się parę razy zaobserwować, kiedy pojawiał się na warsztacie bardzo mocny przekaz, że osoba, dla której mógł być on szczególnie pomocny, po prostu zasypiała lub “wycinało” ją i nic nie pamiętała.

Czy przekazy mają jakąś kolejność, w jakiej najlepiej ich słuchać?
Jedyne przekazy, które mają ustaloną kolejność znadują się w książce Wykłady Wniebowstąpionych Mistrzów. Jest to 36 wykładów, danych w sekwencji, które najlepiej studiować po kolei, pojedynczo.

Pozostałe przekazy były dane oczywiście w pewnej sekwencji chronologicznej, lecz absolutnie nie ma dla nich żadnego klucza czy szyku. Najlepiej wybierać te, które najbardziej z Tobą rezonują na ten właśnie czas.

Jak znajdę najlepszy przekaz dla mnie na dzisiaj?
Najlepiej zaprzestań szukania :). I pozwól, aby Duch dla Ciebie odnalazł to, co jest dla Ciebie na dziś najbardziej pomocne.

Może będzie to przekaz, a może rozmowa telefoniczna z przyjacielem lub bliską osobą. A może samotny spacer w górach, lesie lub parku.

To, co wiem na pewno, że to przekazy nas najczęściej same znajdują, “wpadają nam w ręce/oko”, potrafią same się włączyć, wyszukać itp.

W razie czego, jeżeli gryzie cię konkretny temat, skorzystaj z wyszukiwarki na mojej stonie lub na kanale wpisując interesujące Cię frazy np. praca, relacje, seks itp.

Jak często należy słuchać przekazów?
Na pewno nie należy słuchać ich zbyt często. Uczucie lekkiego niedosytu jest lepsze niż przejedzenie. Z drugiej strony, spragniony światła człowiek może po prostu rzucić się na tą naprawdę obszerną bibliotekę z przekazami i starać się to wszystko na raz pochłonąć. Nie sądzę, aby było to możliwe. Przekazy potrzebują chwili czasu, aby w nas zadziałać, ułożyć się, posprzątać. Potrzebna jest wewnętrzna cierpliwość oraz zdyscyplinowanie, aby puszczać sobie przekazy reguralnie, kiedy czujemy, że potrzebne jest nam wsparcie.

Nie zasymilujesz tych treści w tydzień ani miesiąc. Bądź spokojny, rozważny i cierpliwy. Staraj się skupić na tym, aby drobnymi kroczkami coraz bardziej odkrywać i odczuwać Światło, które jest w Tobie. Nawet jeżeli w krótkim okresie pozornie postępy są niewielkie, to kontnuując na drodze, w przeciągu paru miesięcy lub roku, uczynisz gigantyczne postępy.

Jeszua i Mistrzowie wielokrotnie powtarzali, że mamy być z tych postępów na drodze dumni. Z naszych postępów. Nie postępów innej osoby. Każdy z nas kroczy swoją ścieżką i we własnym tempie. Każda dusza jest przez Boga prowadzona, pomimo tego że wydaje się, że niektórzy ludzie są na Jego głos jeszcze przez chwilę głusi.

Czy są jakieś zalecenia co do słuchania przekazów? Np. ułożenie ciała?
Nie ma takich zaleceń, ale mogę napisać jak ludzie praktykują to najczęściej.

Często zdarza się, że uczestnicy warsztatów słuchają przekazów na leżąco. Przekazy ze względu na zawarty w nich przekaz energii mogą wtedy zapadać najgłębiej. Alternatywą jest wygodna pozycja siedząca.

Przekazy będą mniej skuteczne, jeżeli będziesz ich słuchać robiąc coś innego w tym czasie, np. gotując, prowadząc auto. Jednocześnie wiem, że ze względu na intensywne życie, jakie wielu z nas prowadzi, nie na innej możliwości i przekazów będziemy mogli słuchać jedynie np. w drodze do pracy, czy może w pracy, w podróży itp. Jest to w porządku. Miej po prostu na uwadze, że niektórych szczególnie głębokich lub dotykających Cię przekazów najlepiej wysłuchać w pełnym skupieniu.

Słucham przekazów, ale nic z nich nie rozumiem.

Rozumiem to.

Zrozumienie przekazów może wymagać pewnej wewnętrznej gotowości czy też znajomości terminologi mistycznej oraz określeń używanych w duchowości, jak czakry, energia, Jam Jest, Chrystus itp.

Nie zmienia to faktu, że najważniejszą częścią przekazu jest przekaz energii Światła. Często obserwuję, że na warsztatach pomimo tego, że część ludzi nie pamięta przekazu lub go nie rozumie w pełni, to jest on i tak pomocny i wspierający energetycznie. Nawet jeżeli osoba przespała przekaz, bo przechodziła tak silną transformację.

Tak więc tutaj ponownie – zobacz, czy przekazy Ci pomagają. Jeżeli tak, słuchaj ich, a z czasem zrozumienie może się pojawić.

Jeżeli zaś nie pomagają i nie czujesz, że są dla Ciebie wspierajace, możesz spróbować filmów z moimi przemyśleniami oraz medytacji.